Co musisz wiedzieć

Poczta e-mail to cenne narzędzie komunikacji, które pomaga docierać do ludzi na całym świecie. Dlatego hakerzy coraz częściej atakują e-maile w celu ich ataków phishingowych. Ataki phishingowe nie są nowe, ale hakerzy wykorzystują nowe techniki phishingu  które są trudne i trudne do wyśledzenia. Ogólnie rzecz biorąc, ataki phishingowe służą do kradzieży poufnych informacji. Podszywanie się pod pocztę e-mail to jeden z ataków phishingowych, w przypadku których nadawca na pierwszy rzut oka wygląda na prawdziwego, ale nie. Na przykład  nowa próba phishingu wymierzona w użytkowników poczty elektronicznej - w tym przypadku nadawca przedstawia się jako „dyrektor firmy”, ale w rzeczywistości tak nie jest.


Niedawne wydarzenia wpłynęły na zatrudnienie milionów ludzi na całym świecie. W rezultacie wiele osób szuka nowych źródeł dochodu. Ponieważ tak wielu z nas polega teraz na Internecie w zakresie dostarczania żywności, leków i innych usług, rozpoczęcie własnej działalności internetowej z domu może być właściwym rozwiązaniem, aby pomóc w generowaniu dochodów.

Rozpoczynanie biznesu online w domu nie musi być przytłaczające. W rzeczywistości może to być całkiem proste. Jednak ochrona go przed cyberatakami nie zawsze jest tak łatwa. Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) są celem w 43% wszystkich incydentów cyberbezpieczeństwa . Dzieje się tak, ponieważ hakerzy wiedzą, że małym i średnim firmom często brakuje budżetu lub zasobów na wdrożenie ochrony o jakości korporacyjnej. Wyłudzanie informacji, oprogramowanie ransomware, niszczenie witryn i spam SEO to tylko niektóre z najczęstszych zagrożeń dla małych i średnich firm w Internecie.


Według ostatnich badań złośliwe oprogramowanie infekuje obecnie około 12,8 miliona witryn na całym świecie. Te infekcje sprawiają, że witryny są podatne na przejęcia, niszczenie i naruszenia danych przez złych aktorów, którzy chcą zaszkodzić reputacji witryny i przynieść zysk - a koszty mogą być katastrofalne dla firm. W rzeczywistości przeciętny wyciek danych kosztuje teraz firmy 1,9 miliona dolarów, co wystarczy, aby znacząco wpłynąć na każdą organizację - niezależnie od jej wielkości.

Aby uniknąć szkodliwych skutków cyberataku, firmy powinny aktywnie chronić swoją witrynę teraz, zanim wyrządzą szkody. Oto nasze 4 najważniejsze wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa, które Twoja firma może teraz wdrożyć, aby aktywnie zapobiegać naruszeniom danych, niszczeniu witryn, atakom DDoS i innym zagrożeniom, które zagrażają Twoim witrynom.