Co musisz wiedzieć

Jak rozpocząć bezpieczny biznes online z domu

Niedawne wydarzenia wpłynęły na zatrudnienie milionów ludzi na całym świecie. W rezultacie wiele osób szuka nowych źródeł dochodu. Ponieważ tak wielu z nas polega teraz na Internecie w zakresie dostarczania żywności, leków i innych usług, rozpoczęcie własnej działalności internetowej z domu może być właściwym rozwiązaniem, aby pomóc w generowaniu dochodów.

Rozpoczynanie biznesu online w domu nie musi być przytłaczające. W rzeczywistości może to być całkiem proste. Jednak ochrona go przed cyberatakami nie zawsze jest tak łatwa. Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) są celem w 43% wszystkich incydentów cyberbezpieczeństwa . Dzieje się tak, ponieważ hakerzy wiedzą, że małym i średnim firmom często brakuje budżetu lub zasobów na wdrożenie ochrony o jakości korporacyjnej. Wyłudzanie informacji, oprogramowanie ransomware, niszczenie witryn i spam SEO to tylko niektóre z najczęstszych zagrożeń dla małych i średnich firm w Internecie.

Niedawne wydarzenia wpłynęły na zatrudnienie milionów ludzi na całym świecie. W rezultacie wiele osób szuka nowych źródeł dochodu. Ponieważ tak wielu z nas polega teraz na Internecie w zakresie dostarczania żywności, leków i innych usług, rozpoczęcie własnej działalności internetowej z domu może być właściwym rozwiązaniem, aby pomóc w generowaniu dochodów.

Rozpoczynanie biznesu online w domu nie musi być przytłaczające. W rzeczywistości może to być całkiem proste. Jednak ochrona go przed cyberatakami nie zawsze jest tak łatwa. Małe i średnie przedsiębiorstwa (SMB) są celem 43% wszystkich incydentów cyberbezpieczeństwa . Dzieje się tak, ponieważ hakerzy wiedzą, że małym i średnim firmom często brakuje budżetu lub zasobów na wdrożenie ochrony o jakości korporacyjnej. Wyłudzanie informacji, oprogramowanie ransomware, niszczenie witryn i spam SEO to tylko niektóre z najczęstszych zagrożeń dla małych i średnich firm w Internecie.

Dzięki właściwemu planowi i wsparciu Twoja firma internetowa może uniknąć tych złośliwych ataków i potencjalnych szkód, jakie powodują. Oto nasza lista kontrolna dotycząca rozpoczynania działalności gospodarczej w domu, zawierająca wskazówki, jak zapewnić bezpieczeństwo witryny. Korzystając z tej listy jako przewodnika, możesz skupić się na rozwijaniu firmy w domu zamiast na zwalczaniu zagrożeń bezpieczeństwa.

Wybierz swoją niszę

Rozpoczynając biznes online w domu, dobrym miejscem na rozpoczęcie jest wybranie niszy firmy. Wykorzystanie swoich umiejętności do osobistych pasji jest zazwyczaj przepisem na sukces - na przykład udzielanie korepetycji, projektowanie graficzne lub sprzedaż produktów wytwarzanych lub kupowanych hurtowo. Jednak aby odnieść sukces, będziesz chciał upewnić się, że istnieje zapotrzebowanie rynkowe dla Twojej firmy internetowej. Aby pomóc ocenić możliwości rynkowe, możesz zbadać konkurentów, aby pomóc zrozumieć krajobraz swojej branży, a także opracować strategię, jak się wyróżnić i zidentyfikować skuteczne praktyki marketingowe.    

Zrób prosty plan

Stworzenie biznesplanu online pomaga nakreślić cele i sposoby ich osiągnięcia. Dla wielu firm ten krok ma zasadnicze znaczenie dla ich ogólnego sukcesu. W rzeczywistości badania pokazują, że ci, którzy piszą biznesplan, mają prawie dwa razy większe szanse na pomyślny rozwój swojej firmy niż ci, którzy nie napisali planu.

Aby Twój plan był skuteczny, nie musi też być zbyt skomplikowany. Bardzo prosty biznesplan może pomóc Ci pozostać na dobrej drodze i pomóc w określeniu, co będziesz sprzedawać, ile chcesz pobierać, w jaki sposób będziesz otrzymywać płatności, jak przyciągać klientów, potrzebną technologię i nie tylko. Aby określić właściwe kroki dla Twojej firmy online, istnieje wiele zasobów, które oferują szablony biznesplanów, które pomogą Ci rozpocząć.

Nazwij swoją firmę

Właściwa nazwa marki może być najcenniejszym zasobem firmy. Wybór wyjątkowej i zapadającej w pamięć nazwy może pomóc przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów i wyróżnić Twoją markę. Nazwanie firmy online wiąże się w dużym stopniu z budowaniem marki, ale podczas budowania tego fundamentalnego elementu firmy należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. 

Idealna nazwa jest łatwa do zapamiętania i mówi, czym zajmuje się Twoja firma, np. „Sam's Trigonometry Tutoring”. Ponadto dobra nazwa firmy ma dostępną nazwę domeny. Po wybraniu nazwy firmy zarejestruj żądaną nazwę domeny. Następnie możesz skonfigurować firmowy adres e-mail, opracować wysokiej jakości wiadomości dla swojej firmy, takie jak slogan, i zaprojektować logo lub zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

Wykonuj dokumenty cyfrowe

Tworząc podmiot gospodarczy, nawet rozpoczynając działalność online z domu, będziesz potrzebować pozwolenia na prowadzenie działalności. W Polsce, potrzebujesz przeprowadzić rejestrację w CEIDG .

Za pomocą dokumentów prywatnych możesz otworzyć firmowe konto bankowe. Nie jest wymagane posiadanie konta specjalnie dla Twojej firmy internetowej, ale prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczanie podatków są znacznie łatwiejsze, jeśli oddzielisz fundusze biznesowe i osobiste. Następnie sprawdź, czy Twoja firma potrzebuje ubezpieczenia, zwłaszcza jeśli oferujesz profesjonalne usługi, takie jak pisanie lub projektowanie.

Skonfiguruj swoją witrynę

Po skompletowaniu nazwy domeny i niezbędnych dokumentów możesz skonfigurować nową witrynę biznesową.

Aby zbudować w pełni funkcjonalną stronę internetową, potrzebujesz:

  • Usługa hostingowa, która obsługuje Twoją witrynę internetową, umożliwiając jej przeglądanie w Internecie.  
  • Witryna, którą można zbudować za pomocą narzędzia do tworzenia witryn, takiego jak Wix, lub systemu zarządzania treścią (CMS), takiego jak WordPress. WordPress jest najpopularniejszym systemem CMS i jest używany przez 30 procent witryn w Internecie.
  • Platforma e-commerce lub wtyczka, jeśli będziesz potrzebować możliwości przeprowadzania transakcji online bezpośrednio ze swojej witryny.
  • Konto poczty elektronicznej najlepiej na bezpiecznej i profesjonalnej platformie Microsoft Exchange.

Zgodnie z najlepszą praktyką wszystkie trzy elementy powinny być kompatybilne pod kątem łatwości użytkowania i bezpieczeństwa. Aby zapewnić bezpieczeństwo swojej witryny i informacji o klientach, uwzględnij:

  • Narzędzia zabezpieczające strony internetowe do usuwania złośliwego oprogramowania, zgodności PCI, łatania luk w zabezpieczeniach.
  • Certyfikat SSL do szyfrowania danych wprowadzanych przez klienta.
  • Zapora sieciowa (WAF) chroniąca przed hakerami.
  • Narzędzia do automatycznej aktualizacji platformy, motywów i wtyczek w celu łatania luk w zabezpieczeniach.
  • Rozwiązanie, które uruchamia regularne kopie zapasowe witryn i może przywracać pliki witryn internetowych i bazę danych w przypadku awarii witryny.

Teraz możesz skonfigurować swój sklep internetowy. Najpierw wybierz motyw, a następnie dostosuj witrynę, aby zawierała informacje o firmie i słowa kluczowe. Na koniec dodaj swoje produkty lub usługi i kasę połączoną z usługami płatniczymi (takimi jak PayPal, Square lub Visa Checkout).

Promuj swoją firmę online w domu

Aby znaleźć potencjalnych klientów, możesz założyć konta na platformach społecznościowych, na których docelowi klienci spędzają czas i zaczynają promować Twój sklep. Ponadto możesz tworzyć treści w swojej witrynie, kierując je na określone słowa kluczowe SEO, aby przyciągać ruch w witrynie z wyszukiwarek, takich jak Google. Gdy odwiedzający docierają do Twojej witryny, zaproś ich do zapisania się do Twojego biuletynu e-mail z nowościami i ofertami. Załóż bloga sklepu z filmami instruktażowymi, wywiadami, przewodnikami po prezentach i innymi treściami, aby przyciągnąć klientów.

Ucz się

US Small Business Administration to świetne źródło informacji z biblioteką online bezpłatnych kursów dla nowych właścicieli firm. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo cybernetyczne, przewodnik po bezpieczeństwie handlu elektronicznego SiteLock zawiera szczegółowe informacje na temat ochrony Twojej firmy online. Możesz również dowiedzieć się, czego potrzebuje Twoja firma online, dzięki bezpłatnej analizie bezpieczeństwa witryny internetowej SiteLock.